Podstata zla

Autor Luca D´Andrea

Jeremiah Salinger je mladý newyorský dokumentarista, ktorý sa vydáva aj s rodinou na dovolenku do Siebenhochu, malej obce v Južnom Tirolsku, kde vyrastala jeho žena Annelise. Očarený prírodou a tamojšími ľuďmi začne aj s kamarátom Mikom pracovať na dokumente o alpskej záchrannej službe. Počas nakrúcania sa však stane obeťou havárie záchranárskeho vrtuľníka, ktorú ako jediný prežil. Dlho sa spamätáva z posttraumatického šoku, a keď sa pomaly začína uzdravovať a chodí s dcérou Klárou na výlety, náhodou sa dozvie o krvavom zločine, ktorý sa stal pred mnohými rokmi: v rokline Bletterbach niekto brutálne zmasakroval troch mladých ľudí. Zločin nemá vinníka, ľudia možno aj niečo vedia, ale všetci mlčia ako hrob. Čo je to za tajomstvo, o ktorom nechcú hovoriť ani po tridsiatich rokoch? Jeremiah sa napriek varovaniam a Annelisinmu nesúhlasu púšťa do vyšetrovania. No ani vo sne by mu nenapadlo, že pravda, ktorú odhalí, bude až taká krutá.

Preložil Roman Sehnal

Súvisiace články

PODSTATA ZLA

Ukážky z knihy

Pochopili sme, že Evu, Kurta a Markusa nikdy nenájdeme, a ak by sme nepridali do kroku, sami by sme v tej diere zdochli.“
Ukázal mi dlhú krivku trasy, ktorú záchranárske družstvo prekonalo.
,,Napoludnie sme sa zastavili,“ prstom ukázal na miesto východne od rokliny, a mne neuniklo, že vzdušnou čiarou ich delil ani nie kilometer od miesta, kde našli telá troch mladých ľudí. ,,Boli sme krajne vyčerpaní. Bolel ma členok a boli sme hladní. Na hodinku sme si odpočinuli. Viditeľnosť bola tak na dva metre. Otrasné. Umierali sme od strachu, hoci by sme to nahlas nikdy nepripustili. Takú búrku sme ešte nezažili. Akoby sa Príroda rozhodla vyliať si na nás zlosť. Vieš, Jeremiah, hory sú zvyčajne... Hory na teba kašlú. Nie sú ani dobré, ani zlé. Sú povznesené nad hlúpe útechy smrteľníkov. Ony sú tam milióny rokov a ktovie, ako dlho tam ešte budú. Pre ne si nič. No v ten deň sa nás všetkých zmocnil rovnaký pocit. Bletterbach sa na nás hnevá. Chce nás zabiť,“ oprel sa o operadlo a odsunul mapku.

Páči sa Vám táto kniha? Zdieľajte ju!

0.0/5 hodnotení (0 volieb)
Podstata zla

Komentáre

blog comments powered by Disqus

Naše ďalšie projekty

Booksite.sk